Sukan SEA: Jadual atlet Malaysia pada Sabtu, 21 Mei


Daripada Vikneswaran Raman

HANOI, 20 Mei  (Bernama) — Berikut jadual atlet Malaysia yang akan beraksi di Sukan SEA Ke-31 pada Sabtu (21 Mei):

 

 

BERBASIKAL LEBUH RAYA (Hoa Binh Province)

 

Akhir

——-

Lepas beramai-ramai Individu Lelaki: Muhammad Nur Aiman Rosli, Mohamad Nur Aiman Mohd Zariff, Nur Amirull Fakhruddin Mazuki, Akmal Hakim Zakaria & Muhammad Zawawi Azman  – 10 pagi

 

 

RENANG SIRIP (Aquatic Sports Palace, Hanoi)

 

Saringan

————

100m Bi-fins Lelaki: Khiew Tze Yean & Saw Jin Er – 10 pagi

100m Bi-fins Wanita: Leong Wan Mei & Cheng Ka Men – 10 pagi

 

Akhir

——-

100m Bi-fins Lelaki: TBC – 7 malam 

 

 

MENEMBAK (Hanoi National Sports Training Center Shooting Range in Phuong Canh)

 

Kelayakan

————–

10m Air Pistol Campuran: Johnathan Wong Guanjie-Nurul Syasya Nadiah Mohd Arifin (MAS 1)& Bibiana Ng Pei Chin-Wan Muhd Syafiq Wan Mustaz (MAS 2) – 10 pagi

Trap Lelaki Hari 1 (75):  Ong Chee Keng, Yeoh Chen Han Bernard & Chen Seong Fook – 12 tengah hari

 

Akhir

——-

10m Air Pistol Campuran: TBC – 12.30 tengah hari

 

 

CATUR (Quang Ninh)

 

Pusingan 1-7

—————–

Catur Blitz Berpasukan Lelaki dan Wanita: Poh Yu Tian & Lim Zhuo Ren – 11 pagi

 

ESUKAN (National Convention Centre, Hanoi)

 

Separuh akhir

——————-

League Of Legends (Team Event): Eric Sia Sze Pin, Adrian Lee Meng Xuan, Alvin Lim Ming Siang, Lim Wei Lun, Lim Yew Siang, Lee Kaiwen & Jing En Ang – 11 pagi

 

Playoff

———–

Arena of Valor (Team Event): Lai Chia Chien, Loo Yong Leong, Shee Ji Hong, Cheng Wei Han, Cheo Yong Chen, Chye Zi Yang & Hong Xin Cham – 11 pagi

 

Grand Final 1

——————-

PUBG Mobile (Team Event) – 2 petang

 

 

ANGKAT BERAT (Hanoi Sports Training & Competition Center)

 

Akhir

——-

73kg Lelaki: Muhammad Erry Hidayat Muhammad Hidayat – 11 pagi

81KG Lelaki: Mohamad Nasir Roslan – 3 petang

71KG Wanita: Sonia Cassendra Masne – 5 petang

 

 

BOLA KERANJANG 5X5 (Hanoi Sports Training & Competition Center)

 

Perlawanan 6

——————-

Berpasukan Lelaki: MALAYSIA lwn Filipina – 12 tengah hari

 

Perlawanan 4

——————

Berpasukan Wanita: MALAYSIA lwn Vietnam – 6 petang

 

 

BADMINTON (Bac Giang Gymnasiums)

 

Separuh Akhir

——————-

Beregu Wanita: CHEAH YEE SEE-CHENG SU HUI (MAS) lwn Benyapa Aimsaard-Nuntakarn Aimsaard (THA) – 2 petang

Beregu Campuran: CHEN TANG JIE-PECK YEN WEI (MAS) lwn Rinov Rivaldy / Pitha Mentari (INA) – 3.30 pm

Beregu Campuran: HOO PANG ROON-CHEAH YEE SEE (MAS) lwn Adnan Maulana-Crhystine Bandaso (INA) – 4 petang

 

 

JUDO (Hoai Duc Gymnasium, Hanoi)

 

Suku Akhir

—————

48kg Wanita: ALYAA YASMEEN ROSALI (MAS) vs MELI Rosita Marta (INA) – 2 petang

 

 

Separuh akhir

——————-

48kg Wanita: TBC – 5 petang

45kg Wanita: UMMI NAZEERAH AMRAN (MAS) lwn P. Ngamluan (THA)/ Sel Wee (MYA) – 5 petang

 

Gangsa/Akhir

——————-

48kg Wanita: TBC – 5.45 petang

45kg Wanita: UMMI NAZEERAH AMRAN (MAS) lwn P. Ngamluan (THA)/ Sel Wee (MYA) – 5.45 petang

 

 

BILLIARD SNOOKER (Ha Dong Gymnasium)

 

Separuh akhir

——————-

Snuker Perseorangan Lelaki: LIM KOK LEONG (MAS) lwn Passakorn (THA) – 3 petang

 

— BERNAMA



Bernama menyediakan sumber terkini maklumat berita sahih dan komprehensif kepada umum dan agensi media. Berita kami dipaparkan di laman web www.bernama.com ; siaran BERNAMA TV: Saluran Astro 502, Saluran unifi TV 631, Saluran MYTV 121 IFLIX; dan siaran Bernama Radio di frekuensi FM93.9 bagi Lembah Klang, Johor (FM107.5), Kota Kinabalu (FM107.9) and Kuching (FM100.9).

Ikuti kami di media sosial :
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram : @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TikTok : @bernamaofficial

Leave a Reply

Your email address will not be published.