Sukan SEA: Jadual atlet Malaysia pada Ahad, 22 Mei


Daripada Ahmad Nazrin Syahmi Mohamad Arif

HANOI, 21 Mei (Bernama) — Berikut jadual atlet Malaysia yang akan beraksi di Sukan SEA ke-31 pada Ahad (22 Mei):

 

(Nota: Waktu Malaysia)

 

BOLA KERANJANG 5×5 (Hanoi Sports Training and Competition Center)

Berpasukan Wanita: Filipina lwn MALAYSIA – 10 pagi

 

 

BERBASIKAL LEBUH RAYA (Hoa Binh Province)

 

Akhir

——

Lepas beramai-ramai Individu Wanita: SITI NUR ADIBAH AKMA MOHD FUAD, YEONG ZHEN YIE, JU PHA SOM NET, NUR AISYAH MOHAMAD ZUBIR & NUR AISYAH MUNIRAH CHEK RAMLI – 10 pagi

 

ESUKAN (National Conventional Centre)

 

Penentuan Pingat Gangsa

———————————–

Mixed League Of Legends (Berpasukan): ERIC SIA SZE PIN, ADRIAN LEE MENG XUAN, ALVIN LIM MING SIANG, LIM WEI LUN, LIM YEW SIANG, LEE KAIWEN & JING EN ANG – 10 pagi

 

Grand Final (Hari ke-3)

—————————— 

Mixed PUBG Mobile (Berpasukan Campuran): Berpasukan – 2 petang

 

Grand Final

—————-

Mixed Arena of Valor (Berpasukan): LAI CHIA CHIEN, LOO YONG LEONG, SHEE JI HONG, CHENG WEI HAN, CHEO YONG CHEN, CHYE ZI YANG & HONG XIN CHAM – 3 petang

 

 

FIN SWIMMING (Aquatic Sports Palace, National Sports Complex, My Dinh, Hanoi)

 

Saringan

————

50m Surface Lelaki: SAW JIN ER & LIEW EE CHERN – 10 pagi

4×100 Bi-Fins Berpasukan Campuran: KHIEW TZE YEAN, SAW JIN ER, LEONG WAN MEI & CHENG KA MEN – 10 pagi

 

Akhir

——-

4×100 Bi-Fins Berpasukan Campuran: Akan Ditentukan – 7 malam

 

 

MENEMBAK (The Shooting Range At Hanoi National Sports Training Center)

 

Akhir

——-

25m Standard Pistol Lelaki: HASLI IZWAN AMIR HASSAN, HAFIZ ADZHA & MOHD RIDHUAN MOHAMED – 10 pagi

Trap Lelaki: Akan Ditentukan – 4 petang

 

Kelayakan

————–

Trap 2 (50 Shots) Lelaki: ONG CHEE KENG, YEOH CHEN HAN BERNARD & CHEN SEONG FOOK – 10 pagi

 

 

BILLIARD SNOOKER (Ha Dong Gymnasium, Hanoi)

 

Akhir

—— 

Snooker Individu Lelaki: LIM KOK LEONG (MAS) lwn James Wattana (THA) – 11 pagi

 

 

BADMINTON (Bac Giang Gymnasiums, Bac Giang)

 

Akhir

——-

Beregu Campuran: CHEN TANG JIE-PECK YEN WEI (MAS) lwn CHEAH YEE SEE-CHENG SU HUI (MAS) – 1 tengah hari

 

 

ANGKAT BERAT (Hanoi Sports Training and Competition Center, Hanoi)

 

Akhir

——-

71kg Wanita: SONIA CASSENDRA ANAK MASNE – 2 petang

+89kg Lelaki: MUHAMMAD HAFIZ SHAMSUDDIN – 4 petang

 

 

JUDO (Hoai Duc Gymnasium, Hanoi)

 

Suku Akhir & Separuh Akhir

————————————- 

Berpasukan Campuran: MUHAMMAD RUZAINI ABDUL RAZAK, AMIR DANIEL ABDUL MAJEED, FAKHRUL ADAM JOSE M CRUZ @ FAUZI CRUZ, S. KAMINI SRI, SITI NOOR AISYAH SHAHABUDDIN & NUR AIN HAFIEZZA AMRAN – 2.30 petang

 

Repechage & Penentuan Pingat Gangsa

——————————————————

Berpasukan Campuran: Akan Ditentukan – 2.30 petang

 

Akhir

——-

Berpasukan Campuran: Akan Ditentukan

 

 

MUAY (Bacninh Gymnasium)

 

Akhir

——-

Elite -54kg Lelaki: AHMAD NOR IMAN ALIFF (MAS) lwn Huynh Hoang Phi (VIE) – 3 petang

-51kg Wanita: NOR AMISHA AZRILRIZAL (MAS) lwn Wansawang Srila (THA) – 3 petang

 

 

Bola Sepak (National Sports Complex, My Dinh, Hanoi)

 

Penentuan Pingat Gangsa

———————————–

Lelaki: MALAYSIA lwn Indonesia – 5 petang

 

— BERNAMA



Bernama menyediakan sumber terkini maklumat berita sahih dan komprehensif kepada umum dan agensi media. Berita kami dipaparkan di laman web www.bernama.com ; siaran BERNAMA TV: Saluran Astro 502, Saluran unifi TV 631, Saluran MYTV 121 IFLIX; dan siaran Bernama Radio di frekuensi FM93.9 bagi Lembah Klang, Johor (FM107.5), Kota Kinabalu (FM107.9) and Kuching (FM100.9).

Ikuti kami di media sosial :
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter : @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram : @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TikTok : @bernamaofficial

Leave a Reply

Your email address will not be published.